Polska górą z Traviaderem!

Posted by admin on August 22, 2014

podład111.jpg

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że pewien ambitny człowiek - Bartosz Kołodyński - zamierza oblecieć Polskę dookoła i tym samym spełnić swoje marzenie. Z wielką przyjemnością wspieramy tego typu inicjatywy, życząc wielu wspaniałych wrażeń oraz powodzenia w realizacji wyprawy! Poniżej szczegóły przedsięwzięcia.

KIM JESTEM?

Witam! Nazywam się Bartosz, jestem studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuję się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończyłem III kl. szybowcową, następnie z powodów finansowych rozstałem się na chwilę z lotnictwem. Powrót w przestworza rozpocząłem ukończeniem podstawowego szkolenia spadochronowego i 2 lata temu udało mi się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędziłem ponad 150 h za sterami - w dzień oraz w nocy. Kolejnym etapem jaki chcę podjąć jest uzyskanie licencji pilota zawodowego CPL(A). Poza lotnictwem interesuję się mechaniką i motoryzacją minionej epoki : )

POMYSŁ I CEL

Moją pasją są także podróże. Do tej pory przez 4 lata wraz z paczką znajomych organizowałem studenckie nisko kosztowe wyprawy leciwymi busikami – Żukiem i Mercedesem MB 100, głównie na południe Europy.

224.jpg

Teraz, realizując mój projekt, chcę pokazać, że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Zamierzam przesiąść się do innego środka lokomocji – samolotu Cessna 172 i udokumentować z góry uroki naszego kraju. Chciałbym także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

315.jpg

Zabieram ze sobą na pokład 3 osoby, które będą pomagały w realizacji projektu (filmowanie, zapisywanie informacji, notatek itp.) Leci także ze mną drugi pilot Adrian. Jeżeli ten projekt się powiedzie za rok planuję odbyć wyprawę (inspirując się wyprawami Tonego Halika) 4x4 „Polskie granice” leciwym (rok produkcji 1961) sowieckim samochodem terenowym Gaz 69 M (którego obecnie remontuję) odwiedzając miejsca sfotografowane z powietrza.

Flight_(2).jpg

Początek tegorocznej wyprawy planuję na 22 sierpnia. Trasa jaką chcę pokonać przebiega wzdłuż granic Polski. Startując z warszawskiego lotniska Babice (EPBC) planuję w ciągu około 8 dni pokonać dystans 1200 mil morskich (ok. 2000 km). Każdego dnia zamierzam odbyć ok. godzinny lot, po sfotografowaniu najbardziej malowniczych zakątków położonych na trasie lądować na kolejnym lotnisku. Zamierzam wybrać urokliwe lotniska regionalne lub prywatne, które moim zdaniem zasługują na większe
zainteresowanie. Oprócz samego lotu planuję zwiedzanie okolic lotniska.

415.jpg

Z każdego etapu przygotuję wideo i fotorelację opublikowane na stronie projektu. http://polskagora.blogspot.com/


Follow us